Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” oraz Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2017-04-27

 

 

 


Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”
oraz Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017

Co roku Szkoła Podstawowa w Miączynie jest gospodarzem dwóch cyklicznie odbywających się konkursów szkolnych w Gminie Miączyn - Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” oraz Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 25 kwietnia 2017 r. szkoła w Miączynie gościła uczestników tych międzyszkolnych imprez. Do konkursu „Jestem Bezpieczny” zgłosiły się dzieci ze szkół z Gdeszyna, Horyszowa, Kotlic, Niewirkowa oraz z Miączyna. Natomiast w Konkursie BRD brała udział młodzież z Niewirkowa, z Zawalowa oraz z Miączyna. Organizatorami konkursów byli: Posterunek Policji w Miączynie we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, Gmina Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Miączynie oraz Szkoła Podstawowa w Miączynie. Z testem wiedzy w Konkursie „Jestem Bezpieczny” zmagało się 30 uczniów z klas IV - VI, natomiast w Turnieju BRD z przepisami ruchu drogowego oraz z praktycznym testem umiejętności jazdy po rowerowym torze przeszkód zmagało się 12 cyklistów.
W Konkursie „Jestem Bezpieczny” pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Kotlic, na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Gdeszyna, trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Miączyna.
W Turnieju BRD najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa z Niewirkowa, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Zawalowa tuż za nimi na trzeciej pozycji uplasowali się rowerzyści z Miączyna. 
Większość uczestników biorących udział w wyżej wymienionych konkursach wykazała się dużą znajomością wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, przemocy i agresji, problematyki uzależnień, podstawowych zasad postępowania w sprawach nieletnich w świetle prawa, przepisów ruchu drogowego, znajomości zasad udzielania pomocy przedmedycznej oraz z umiejętności jazdy po rowerowym torze przeszkód .  
Uroczystego podsumowania oraz wręczenia dyplomów szkołom biorącym udział w konkursach dokonała pani Bożena Ilczuk dyrektor Szkoły Podstawowej w Miączynie. Nad prawidłowym przebiegiem szkolnych zmagań czuwali policjanci Posterunku Policji w Miączynie:  Mariusz Ratyna, Łukasz Bartoń oraz Andrzej Banak, Sylwester Domina nauczyciel Gimnazjum w Miączynie, Wojciech Widyma nauczyciel Szkoły Podstawowej w Miączynie oraz Pani Jolanta Jarosiewicz -  koordynator Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Miączynie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach szkolnych.

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 4320
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas Narodowy Spis Powszechny 2021 O nas Polecane strony Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Protokoły z sesji 2018-2023 Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000162097

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009