Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Rowerowy Rajd Trzeźwości już za nami

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2013-09-30

 

 

 

       


          Organizatorzy I Rowerowego Rajdu Trzeźwości (Szkoła Podstawowa w Miączynie,
Gimnazjum w Miączynie, Gmina Miączyn), który odbył się 28 września na terenie Gminy Miączyn byli pełni obaw czy rajd odbędzie się w wyznaczonym terminie. Pogoda w ostatnich dniach nie wróżyła nic dobrego. Jednak w dniu rajdu słońce wyszło zza chmur i uczestnicy mogli zrealizować zaplanowany cel.
         Głównym celem rajdu było propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia w trzeźwości oraz integracja lokalnej społeczności. O godzinie 9.30 koło budynku Straży Pożarnej  w Miączynie zaroiło się od miłośników turystycznego kolarstwa. Ku zadowoleniu organizatorów na starcie rajdu zgromadziło się dużo więcej chętnych niż się spodziewano. W sumie w rajdzie wzięło udział ponad 70 osób.  Ilość osób biorących udział mówi sama za siebie, że to dobry i trafiony pomysł. Zaproszenie przyjęły  dzieci,  rodzice i nawet dziadkowie. Miłą niespodziankę sprawił wszystkim uczestnikom rajdu Europoseł do Parlamentu Europejskiego Pan Arkadiusz Bratkowski, który również stawił się na starcie miączyńskiej rowerowej eskapady. W peletonie nie zabrakło Wójta Gminy Miączyn Pana Józefa Długosza. Przed wyjazdem wszyscy cykliści otrzymali pamiątkowe, żółte koszulki z logo rajdu, które zakupiono z funduszy Gminnej Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
         Przed wyruszeniem w trasę policjanci z zamojskiej drogówki, którzy pilotowali rowerzystów, dokładnie omówili i zapoznali z zasadami bezpiecznego poruszania się. Przypomnę że trasa rajdu wiodła drogą powiatową Miączyn – Świdniki. Nad bezpieczeństwem naszych rowerzystów czuwali również policjanci z Posterunku w Miączynie na czele z Kierownikiem Panem Robertem Wosiem. Na linię mety, a zaplanowano ją w Świdnickim parku położonym nad niewielkim stawem, rowerzyści dojechali bez przykrych niespodzianek. Po zaparkowaniu swoich dwukołowych pojazdów wszyscy zebrali się nad pięknie położonym stawem by zregenerować utracone siły oraz upiec przy ognisku przygotowane kiełbaski. Posileni rowerzyści obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy, przygotowany przez ratownika medycznego pracującego na co dzień w Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Miączynie. Pokaz nie tylko się podobał, ale był pouczającą lekcją dla młodzieży, jak należy się zachować w przypadkach, kiedy w grę wchodzi ludzkie życie.  Następną niespodzianką przygotowaną dla naszych uczestników był pokaz tresury psa policyjnego. Policjant – opiekun psa demonstrował możliwości i umiejętności swojego  czworonożnego przyjaciela. Wśród obserwatorów pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie.
            W następnej części spotkania odbył się guiz profilaktyczny dotyczący uzależnień przygotowany przez Panie pedagożki ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Miączynie. Uczestnicy guizu otrzymali nagrody, a pozostali wspaniałe niespodzianki ufundowane przez Pana Arkadiusza Bratkowskiego. Na zakończenie pobytu w Świdnickim parku strażacy z tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy czynnie zaangażowali się w organizację całej imprezy przygotowali krótki pokaz swoich umiejętności.
           Sympatycy „dwóch kółek” pokonali trudy drogi powrotnej i z uśmiechem dotarli z powrotem na miejsce.  Przypomnę ze patronat medialny nad imprezą sprawowała Kronika Tygodnia. Rajd został również nagłośniony w Katolickim Radio Zamość oraz w Zamojskim Radio Eska. Na zakończenie organizatorzy dokonali podsumowania rajdu, podziękowali wszystkim za uczestnictwo i zaprosili na następną edycję  w przyszłym roku. Miączyński Rowerowy Rajd Trzeźwości okazał się nie tylko udaną, ale i potrzebną imprezą, która promowała zdrowy i sportowy tryb życia, jak również okazała się bardzo dobrym narzędziem promującym walory turystyczno - rekreacyjne Gminy Miączyn.

Tekst Andrzej Kucharz

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 4250
  

 

Twoim zdaniem

Organizator - oczywiście pan Kucharz, nauczyciel z powołania, ale niestety bez pracy. Panie wójcie nie szkoda pozbywać się tak doświadczonych nauczycieli?
 

Autor: mieszkaniec gminy     Data wpisu: 2013-10-01 / 07:52:04 - IP: 79.185.239.215

 

Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas Narodowy Spis Powszechny 2021 O nas Polecane strony Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Protokoły z sesji 2018-2023 Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000163097

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Justyna Rubacha

 

Mirosław Kuduk © 2009