Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Piłkarskie wiadomości OLIMPII SPARTA ŁABUNIE - OLIMPIA MIĄCZYN 0:1 (0:0)

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2013-06-06

 

 

 


W środowym meczu Olimpia Miączyn po niezłej grze pokonała zespół Sparty Łabunie 0:1. Tym samym jest to 7 mecz z rzędu nieprzegrany przez Naszych piłkarzy. Łatwo nie było, bo w spotkaniu tym zabrakło aż 4 zawodników z podstawowego składu w tym Łypa, który odpowiada u Nas za strzelanie bramek. W takiej sytuacji trener Welcz nie miał wyjścia jak od pierwszych minut wpuścić na boisko swojego Jokera Sebastiana Nowaka, a ten chyba sprostał zadaniu bo dzięki jego bramce Olimpia dopisuje na swoje konto kolejne 3 pkt. Dzielnie spisali się również juniorzy stawiający dopiero pierwsze kroki w drużynie seniorów Lis, Dworzycki oraz A. Kulas.
Pierwsi zaatakowali Gospodarze i już w 1 min. Szczepaniak musiał ratować Nasz zespół przed utratą bramki. Po chwili wyśmienita okazja dla Olimpii. Dośrodkowanie na 14 metr, bramkarz mija się z piłką, Nowak, który znajduje się tuż obok w pierwszej chwili się waha, później rusza jednak jest już za późno, aby akcja mogła zakończyć się powodzeniem. Następnie gra toczy się w środku pola, aż do momentu  kiedy to Lemiecha ładnie dogrywa na lewą stronę do Omańskiego, Ten dorzuca w pole karne i tylko jęk zawodu bo Lis strzela tuż obok słupka. Za chwilę ponownie Omański i goool ! jednak wcześniej podniesiona chorągiewka sędziego liniowego i nadal 0:0. Następny w kolejce szczęścia próbuje Markiewicz jednak jego techniczny strzał jest zbyt lekki i Kiecana nie ma problemu z wybiciem piłki na rzut rożny. 45 min. błąd Naszych obrońców i słupek ratuje Nas przed utratą bramki. Druga odsłona meczu to ponownie wyrównana gra i okazje do objęcia prowadzenia. 63 min. Karpiuk traci piłkę w środku pola i bardzo groźna kontra zespołu Sparty jednak nadal 0:0. Po chwili znów groźnie, a piłka o centymetry mija słupek bramki strzeżonej przez Szczepaniaka. W odwecie Lis strzałem w krótki róg próbuje zaskoczyć Kiecanę jednak nic z tego. 71 min. i Goool !!! Markiewicz z autu daleko w pole karne, a tam Nowak wykorzystuje nieporozumienie między bramkarzem, a obrońcą i wbija piłkę do bramki! Na tablicy 0:1. Tuż przed końcowym gwizdkiem kolejna groźna kontra Gospodarzy, którzy dorzucają piłkę wzdłuż bramki i gdyby nie Markiewicz, który cudem wybija piłkę byłoby 1:1.
Mecz ogólnie mógł się podobać. Szybka gra oraz kilka groźnych sytuacji podbramkowych stworzonych przez każdą z drużyn. Gdyby spotkanie zakończyło się  remisem, pewnie nikt do nikogo nie miałby pretensji jednak tak to jest w piłce, że ten wygrywa kto strzeli więcej bramek… Cieszy fakt, że mimo braku kilku podstawowych zawodników Olimpia nadal wygrywa. No, ale czy to takie dziwne? W końcu mamy zdolnych juniorów, którzy ogrywają się w II lidze, wchodzą do drużyny seniorów i grają jak równy z równym.
Skład: Szczepaniak, Różniatowski (45' K. Kulas), Adamczyk, Lemiecha, Markiewicz, Sobczak, Karpiuk, Omański, Lis (70' Dworzycki), Kołodziej, Nowak (89' A. Kulas)
Bramka: Nowak (71')
Żółte kartki: Markiewicz, Kołodziej


Autor tekstu: Tymon Zienkiewicz

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 3593
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas Narodowy Spis Powszechny 2021 O nas Polecane strony Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Protokoły z sesji 2018-2023 Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000161937

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009