Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Gminny konkurs „Jestem Bezpieczny”.

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2013-04-21

 

 

 

  

Większość szkolnych konkursów, turniejów, czy imprez sportowych dla szkół podstawowych jest organizowanych w Szkole Podstawowej w Miączynie. W tym roku Szkoła w Miączynie była również gospodarzem eliminacji gminnych  Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem Bezpieczny”.

Głównym organizatorem gminnych eliminacji był Posterunek Policji  we współpracy z Urzędem Gminy w Miączynie. Posterunek Policji reprezentowali, kierownik st. asp. Robert Woś oraz mł. asp. Łukasz Bartoń,  natomiast Urząd Gminy reprezentowała Pani Jolanta Jarosiewicz koordynator Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Celem konkursu było: upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

O godzinie dziewiątej reprezentacje sześciu szkół (Gdeszyn, Horyszów, Kotlice, Zawalów, Niewirków, Miączyn) spotkały się w przygotowanych odpowiednio salach aby usiąść do rozwiązywania testów przygotowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Sześcioosobowe reprezentacje szkół tworzyły dzieci z klas czwartych, piątych oraz szóstych – po dwie osoby z klasy.  Test zawierał 30 pytań z trzema wariantami odpowiedzi. Zakres pytań był bardzo rozległy. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności rozwiązując test wiedzy obejmujący zagadnienia związane m.in. z wiedzą o Policji, zasadach ruchu drogowego, zagrożeniami wynikającymi z uzależnień oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.  Nad sprawną organizacją konkursu czuwał Pan Robert Woś kierownik Posterunku w Miączynie. Po powitaniu wszystkich zebranych, zapoznał uczestników konkursu z regulaminem. Uczniowie mieli 60 minut na wykazanie się swoją wiedzą. Kiedy uczestnicy zostali zaproszeni na obiad komisja sprawdziła rozwiązane  testy oraz podliczyła uzyskane przez drużyny punkty.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy  o bezpieczeństwie i prewencji, ale bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miączynie. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Małgorzaty Woś. Zgromadzili na swoim koncie 125 pkt. na drugim miejscu  z dorobkiem 109 pkt. uplasowała się Szkoła Podstawowa z Horyszowa, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kotlic 104 pkt., czwarte miejsce przypadło  szkole z Gdeszyna 102 pkt., 101 pkt, zdobyła Szkoła z Zawalowa zajmując piątą pozycję, szóste miejsce zdobyła  Szkoła z Niewirkowa 82 pkt.

Podsumowania oraz wręczenia dyplomów  oraz okazałych pucharów najlepszym drużynom  dokonał Wójt Gminy Miączyn Józef Długosz. Szczególne słowa podziękowania należą się Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miączynie Bożenie Ilczuk oraz pracownikom szkoły za stworzenie jak zwykle przy tego typu imprezach miłej i przyjaznej atmosfery uczestnikom konkursu.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu.

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 4941
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas Narodowy Spis Powszechny 2021 O nas Polecane strony Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Protokoły z sesji 2018-2023 Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000163435

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Justyna Rubacha

 

Mirosław Kuduk © 2009