Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Futbolistki z Kotlic najlepsze ...

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2012-06-05

 

 

 

  

Nie  najlepsza pogoda nie odstraszyła młode piłkarki z naszej Gminy od rozegrania Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Miączyn Pani Sylwii Żeromskiej – Siwczuk. Turniej został rozegrany na hali, a nie jak zamierzali organizatorzy na boisku trawiastym. Ci ,którzy interesują się kobiecą piłką nożną w naszej Gminie, doskonale wiedzą, że już od kilku lat niepokonane są futbolistki z Kotlic.
Do Turnieju zgłosiły się trzy drużyny reprezentujące barwy Kotlic, Zawalowa oraz Miączyna. Czyżby w innych miejscowościach mieszkali sami mężczyźni? Oj, nieładnie drogie panie!!!     Po przywitaniu przez Przewodniczącą Rady Gminy uczestniczek sportowych zmagań, jako pierwsze do gry przystąpiły piłkarki Miączyna oraz z Kotlic. Tak jak się wszyscy spodziewali, na boisku od samego początku dominowały dziewczyny z Kotlic, pokonując piłkarki z Miączyna  5:1. W drugim spotkaniu na boisko weszły najmłodsze piłkarki Turnieju dziewczyny z Zawalowa. Futbolistki z Zawalowa  to obecnie uczennice Szkoły Podstawowej w Zawalowie. Doświadczenie. rutyna i duża różnica wieku przeciwniczek zrobiły swoje, młode piłkarki z Zawalowa przegrały aż 10:1. Honorową bramkę dla drużyny z Zawalowa strzeliła Wiktoria Jakóbczak. Tym zwycięstwem piłkarki z Kotlic zapewniły sobie pierwsze miejsce w Turnieju. Po krótkiej przerwie do gry o drugie miejsce na boisko weszły drużyny Miączyna i Zawalowa. Pierwszą bramkę dla swojego zespołu strzeliły piłkarki z Miączyna, lecz po kilku minutach dziewczyny z Zawalowa strzeliły wyrównującego gola. Futbolistki z Zawalowa widząc, że nie są gorsze, zaczęły dominować na boisku. W regulaminowym czasie gry wygrywały 5:4, jednak sędzia  przedłużył całe spotkanie i w doliczonym czasie gry piłkarki z Miączyna strzeliły wyrównującą bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania na 5 : 5. Piłkarki z Miączyna zdobyły drugie miejsce lepszym stosunkiem bramek. Sędzią głównym całego Turnieju był Sylwester Domina. Najlepszą bramkarką  piłkarskich zmagań została Natalia Bożek, a najlepszą zawodniczką Joanna Jakubiak. Obie reprezentowały barwy Kotlic. Uroczystego podsumowania oraz wręczenia pucharów i  dyplomów dokonała  Pani Sylwia Żeromska – Siwczuk, przewodnicząca Rady Gminy Miączyn. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że nie zwycięstwo jest najważniejsze w tego typu turnieju, lecz udział oraz sportowa rywalizacja, możliwość sprawdzenia swoich piłkarskich umiejętności i  integracja młodzieży w środowisku.   Na turnieju był obecny Wójt naszej Gminy Pan Józef Długosz. Mimo słabej frekwencji, organizatorzy zapowiedzieli, że  w przyszłym roku również zostanie zorganizowany Turniej Piłki Nożnej Kobiet.      

Tekst: Andrzej Kucharz


 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 4980
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas Narodowy Spis Powszechny 2021 O nas Polecane strony Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Protokoły z sesji 2018-2023 Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000163448

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Justyna Rubacha

 

Mirosław Kuduk © 2009