Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

ELIMINACJE GMINNE BRD

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2016-04-30

 

 

 

    

26 kwietnia odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej o zasięgu ogólnopolskim organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji. Głównym celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.                
W turnieju uczestniczą uczniowie szkół podstawowych klas  4-6 i gimnazjalnych. Turniej ma charakter wieloetapowy. Szkoły podstawowe reprezentowane są przez czteroosobowe (2 dziewczynki i 2 chłopców) drużyny danej szkoły, a gimnazjum przez  trzyosobowe drużyny.
Eliminacje gminne przebiegały w trzech etapach: rozwiązywanie testów teoretycznych,  znajomość przepisów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz praktyczny test z umiejętności jazdy po rowerowym torze sprawnościowym.
Po podliczeniu uzyskanych punktów okazało się, że I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Niewirkowa (Żołnierczuk Bartłomiej, Woźniak Ewelina, Kościuk Robert, Muzyczuk Karolina), na II pozycji uplasowała się drużyna z Miączyna, III miejsce wywalczył zespół z Horyszowa. Wyłoniono również najlepszych cyklistów turnieju. Najlepszą uczestniczką turnieju ze szkół podstawowych biorących udział w eliminacjach gminnych została Patrycja Bernard uczennica Szkoły Podstawowej w Miączynie,  natomiast jej kolega Bartłomiej Żołnierczuk  ze Szkoły Podstawowej w Niewirkowie okazał się najlepszym uczestnikiem rowerowych zmagań wśród chłopców.
Równocześnie odbyły się  rowerowe eliminacje w Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Miączynie. Do walki o wyjazd na etap powiatowy z gimnazjum zgłosiło się 12 uczniów. Gimnazjum z Miączyna na szczeblu powiatu, które odbędą się  14 maja br. w Zamościu reprezentować będą: Hrysiak Łukasz /który okazał się najlepszym rowerzystą wśród chłopców z gimnazjum/, Łukasz Praczuk oraz Makuch Mateusz. Opiekunem drużyny
z gimnazjum jest p. Sylwester Domina, który był również sędzią głównym gminnych eliminacji.
Tradycyjnie już sponsorem rowerowej rywalizacji była Gmina Miączyn, a fundusze na zakup pucharów oraz dyplomów pochodziły  z Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uroczystego podsumowania, wręczenia pucharów oraz dyplomów dokonała pani Bożena Ilczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miączynie. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali:  pan Łukasz Bartoń przedstawiciel Posterunku Policji w Miączynie, pan Sylwester Domina nauczyciel z Gimnazjum w Miączynie oraz pani Jolanta Jarosiewicz - przedstawiciel Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Miączynie. Opiekunami drużyn byli: Józef Długosz - SP Niewirków, Danuta Skórka SP Horyszów, Wojciech Widyma SP Miączyn oraz Sylwester Domina Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych!

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 4852
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas O nas Polecane strony Powszechny spis rolny 2020 Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000156622

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.eurzad.eu
gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009