Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

DZIEŃ DZIECKA REKREACYJNIE I SPORTOWO

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2015-06-08

 

 

 

   

Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum 1 czerwca obchodzony jest w naszej szkole  Dzień Dziecka. Chociaż większość uczniów gimnazjum już się za dzieci nie uważa, ale za dorastającą młodzież, mimo to wszyscy chętnie wzięli udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję  różnorodnych konkurencjach o charakterze rekreacyjno - sportowym. O godzinie 8.00 cała społeczność szkolna spotkała się w świetlicy szkolnej. Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Jadwiga Bratkowska , która złożyła uczniom najlepsze życzenia z okazji ich święta oraz życzyła  wszystkim udanej zabawy. Następnie uczniowie klas drugich pod kierunkiem pani Alicji Błaszczyńskiej postawili przed sądem matematykę prezentując tym samym przygotowany wcześniej projekt edukacyjny. Rozprawa była bardzo emocjonująca i choć część z uczniów po cichu liczyła, że prokurator dopnie swego i usunie raz na zawsze ten przedmiot z naszej szkoły to sprawiedliwości stało się zadość – bez matematyki nie da się żyć, nie da się w dzisiejszym świecie funkcjonować albowiem niemal wszystko opiera się na zasadach matematycznych. Matematyka, na szczęście została oczyszczona z zarzutów i uniewinniona!
Po zakończonej prezentacji wszyscy udali się na obiekty sportowe  gdzie nauczyciele wychowania fizycznego przy wsparciu wychowawców klas przygotowali wiele ciekawych, angażujących uczniów atrakcji, w których każdy mógł się sportowo zrealizować. Oprócz tradycyjnych dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna w programie imprezy znalazła się cała gama zabaw i konkurencji, spośród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sportowe atrakcje rozpoczął mini turniej piłki nożnej dziewcząt oraz chłopców, równocześnie odbywały się  zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz z w strzelaniu z łuku, rzut lotką do tarczy, strzały  piłką do małej bramki, rzut piłką do kosza, wykop piłki na odległość, klasowa rywalizacja klas w przeciąganiu liny, skoki przez skakankę oraz piłkarska żonglerka. W czasie imprezy wszyscy uczniowie, otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Miączynie. Gimnazjalistom tego dnia towarzyszyła nie tylko wspaniała, słoneczna pogoda, ale również świetne humory!
Andrzej Kucharz

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 2631
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas O nas Polecane strony Sport Tablica ogłoszeń Wybory do PE 26.05.2019r. Wybory do Sejmu i Senatu 2019r. Interpelacje radnych Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000153238

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.eurzad.eu
usc@miaczyn.eurzad.eu

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009