Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Zawalowie

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2015-05-12

 

 

 

    


W ramach obchodów Dnia Ziemi 23 kwietnia 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawalowie zorganizowali w swojej szkole spotkanie z leśnikiem Nadleśnictwa Strzelce – panem Markiem Kamińskim oraz inspektorem do spraw ochrony środowiska i rolnictwa Urzędu Gminy Miączyn – panem Krzysztofem Ferenszkiewiczem.
Oprócz zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, rodzice  i pracownicy szkoły. W programie artystycznym wystąpiły przedszkolaki i uczniowie starszych klas. Odgrywali różne scenki przyrodnicze, zachęcali do dbania o naszą MATKĘ ZIEMIĘ w swoich wierszach i piosenkach o treściach ekologicznych. Pokazali jak ważna jest przyroda, która nas otacza i jak możemy się o nią troszczyć każdego dnia.
Dopełnieniem obchodów Dnia Ziemi była prelekcja pana Marka Kamińskiego na temat pracy leśnika i roli lasu w życiu człowieka i zwierząt. Leśnik to zawód dla ludzi z charakterem i pasją, doskonale znających się na swojej pracy. Pan Marek Kamiński wybrał ten zawód z potrzeby serca i z chęci obcowania z przyrodą. W rozmowie przestrzegał, że nie wolno w lesie śmiecić i hałasować, bo to jest mieszkanie zwierząt. Przedstawił w sposób ciekawy świat roślin i zwierząt żyjących w zgodzie z naturą, zachęcał do ochrony lasów                   i rodzinnych spacerów po lesie, jako doskonałym miejscu na wypoczynek. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach, lepiej poznały zasady ochrony przyrody w bezpośredniej rozmowie z panem leśnikiem.
Prezentację multimedialną z zakresu ochrony najbliższego środowiska naturalnego przedstawił uczniom pan Krzysztof Ferenszkiewicz – inspektor do spraw ochrony środowiska i rolnictwa Urzędu Gminy Miączyn. Przedstawił osobliwości świata przyrody na terenie gminy Miączyn, gatunki zwierząt chronionych, zagrożonych wyginięciem, apelował o ich ochronę. Dzieci zapamiętały ciekawe opowieści o zwyczajach życia wilków, susłów perełkowanych, bobrów, saren itp.
Wizyta obu panów była doskonałą okazją propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 2970
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas O nas Polecane strony Powszechny spis rolny 2020 Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000157865

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.eurzad.eu
gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009