Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Gminny Turniej Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2015-04-20

 

 

 

    

      Głównym celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji.

W turnieju mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych klas  4-6 i gimnazjalnych. Turniej ma charakter wieloetapowy. Szkoły podstawowe reprezentowane są przez czteroosobowe (2 dziewczynki i 2 chłopców) drużyny danej szkoły, a gimnazjum przez  trzyosobowe drużyny. Zwycięskie drużyny reprezentują szkoły w dalszych etapach turnieju Do turnieju przystąpiły również szkoły z terenu Gminy Miączyn - SP Kotlice, SP Niewirków, SP Gdeszyn, SP Miączyn, SP Horyszów oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie.

Eliminacje gminne przebiegały w kilku etapach: rozwiązywanie testów teoretycznych,  znajomość przepisów udzielania pierwszej pomocy  przedmedycznej oraz praktyczny test z umiejętności jazdy po rowerowym torze sprawnościowym. Po podliczeniu uzyskanych punktów okazało się że pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Miączyna (Angelika Kołdej, Natalia Praczuk, Łukasz Hrysiak, Mateusz Makuch), na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Niewirkowa, trzecie miejsce wywalczyła szkoła z Horyszowa, czwartą lokatę uzyskali rowerzyści z Kotlic, piątą pozycję zajęła drużyna z Gdeszyna. Najlepszym rowerowym talentem okazał się Mateusz Makuch ze Szkoły Podstawowej w Miączynie, który zdobył największą ilość punktów. Równocześnie odbyły się  rowerowe eliminacje w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie. Gimnazjum w turnieju powiatowym, które odbędzie się 25 kwietnia w Suchowoli reprezentować będą:  Michał Kamiński, Łukasz Praczuk, oraz Ernest Markiewicz. Opiekunem drużyny z gimnazjum jest pan Sylwester Domina, który był również sędzią głównym gminnych eliminacji. Tradycyjnie już sponsorem rowerowej rywalizacji była Gmina Miączyn a fundusze na zakup pucharów oraz nagród pochodziły z Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uroczystego podsumowania oraz wręczenia pucharów oraz  rowerowych gadżetów dokonał Wójt Gminy Miączyn Ryszard Borowski oraz pani Bożena Ilczuk dyrektor Szkoły Podstawowej w Miączynie. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali,  Pan Łukasz Bartoń przedstawiciel Posterunku Policji w Miączynie, Pan Sylwester Domina przedstawiciel Gimnazjum w Miączynie oraz Pani Jolanta Jarosiewicz  przedstawiciel Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Miączynie. Opiekunami drużyn byli: Józef Długosz - SP Niewirków, Jolanta Kliszcz - SP Kotlice, Danuta Skórka SP Horyszów, Monika Litwiniuk SP Gdeszyn, oraz Wojciech Widyma SP Miączyn . Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieje że godnie będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 5481
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas Narodowy Spis Powszechny 2021 O nas Polecane strony Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Protokoły z sesji 2018-2023 Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000158964

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009