Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt oraz Chłopców

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2014-02-26

 

 

 

    

Dnia 24 lutego w sali gimnastycznej w Miączynie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt oraz Chłopców Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Gminy  Miączyn.

Głównym celem turnieju było krzewienie kultury fizycznej poprzez popularyzację gry w piłkę nożną, przeciwdziałanie patologiom wśród młodzieży, propagowanie zdrowego trybu życia oraz integracja uczniów szkół podstawowych. Organizatorem piłkarskich zmagań była Szkoła Podstawowa w Miączynie. 

W organizację turnieju włączył się Urząd Gminy  Miączyn, który sfinansował zakup pucharów oraz dyplomów dla uczestników zawodów. Pieniądze na ten cel pochodziły ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Młodzi adepci piłki nożnej, którzy przyjechali na turniej reprezentowali szkoły z miejscowości:  Niewirków, Kotlice, Zawalów, Horyszów oraz Miączyn. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Bożena Ilczuk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Miączynie. Podziękowała wszystkim za przybycie oraz życzyła młodym futbolistom oraz futbolistkom zdrowej, sportowej rywalizacji podczas całego turnieju. W swojej wypowiedzi podkreśliła że sportowe boisko powinno być miejscem nie tylko  walki o zwycięstwo, ale również miejscem doskonałej zabawy. Następnie uczestnicy turnieju zostali zapoznani
z regulaminem zawodów, po czym przystąpiono do rozgrywek. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki swoje pojedynki rozgrywali systemem „każdy z każdym”. Jeden mecz trwał 10 minut. Skład drużyny przebywającej na boisku to bramkarz plus czterech zawodników grających w polu. W sumie rozegrano 20 spotkań podczas których padło 77 bramek.                        
Wyniki poszczególnych spotkań - chłopcy:
Kotlice - Zawalów – 2:1
Miączyn – Niewirków – 4:1
Horyszów – Zawalów -2:0
Kotlice – Miączyn – 0:3
Horyszów – Niewirków – 1:4
Zawalów  – Miączyn – 0:7
Horyszów – Miączyn – 1:7
Niewirków Kotlice – 1:1
Horyszów – Kotlice – 0:2
Niewirków – Zawalów – 7:0

Wyniki poszczególnych spotkań - dziewczęta:
Kotlice - Zawalów – 4:0
Miączyn – Niewirków – 0:3
Horyszów – Zawalów – 0:4
Kotlice – Miączyn – 2:0
Horyszów – Niewirków – 0:2
Zawalów  – Miączyn –  1:0
Horyszów – Miączyn –  0:8
Niewirków Kotlice – 0:0
Horyszów – Kotlice – 0:4
Niewirków – Zawalów – 2:3

Po podliczeniu zdobytych punktów przez drużyny biorące udział w zawodach, wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła drużyna z Kotlic, drugie miejsce zdobyły piłkarki z Zawalowa, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Niewirkowa, czwartą pozycję wywalczyła drużyna z Miączyna, tabelę zamknął zespół z Horyszowa. Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobyli młodzi piłkarze z Miączyna, tuż za nimi na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Niewirkowa, na pudlo „załapała” się również drużyna z Kotlic zdobywając trzecie miejsce, czwarte miejsce przypadło drużynie z Horyszowa, piąte miejsce zajęła drużyna z Zawalowa. Uroczystego podsumowania oraz wręczenia pucharów oraz dyplomów dokonała Pani Jolanta Jarosiewicz koordynator ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Miączynie oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miączynie Bożena Ilczuk. Wyłoniono również najlepszą strzelczynię oraz najlepszego strzelca turnieju. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Bąk z Zawalowa,  która strzeliła 8 bramek w kategorii chłopców najlepszym snajperem został Hrysiak Łukasz z Miączyna, który zdobył 7 bramek. Zawodnicy ci otrzymali dyplomy oraz statuetki. Cała impreza przebiegała w miłej i sportowej atmosferze, wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, a trzy najlepsze zespoły zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców otrzymały okazałe puchary. Turniej ten pozwolił młodzieży  aktywnie spędzić czas wolny, dał możliwość wspólnej zabawy  i sportowego współzawodnictwa. Rywalizację w grupach oglądała bardzo duża rzesza kibiców głośno dopingując swoim drużynom. Tak liczny udział zawodników jak i kibiców świadczy o zapotrzebowaniu w naszej gminie na tego typu imprezy. Oprócz sportowej rywalizacji uczestnicy piłkarskich zmagań mieli możliwość wysłuchania referatu przygotowanego przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Miączynie na temat  SPORT ALTERNATYWĄ OD UZALEŻNIEŃ.

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 4435
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas Narodowy Spis Powszechny 2021 O nas Polecane strony Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Protokoły z sesji 2018-2023 Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000160055

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009