Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE
W GIMNAZJUM W MIĄCZYNIE

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2014-01-09

 

 

 

     

Dzień wigilijny to dzień jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Wszystkim nam kojarzy się z opłatkiem, 12 potrawami, choinką, świąteczną dekoracją, ale przede wszystkim z domem, rodziną i szczególną atmosferą radości towarzyszącą przeżywaniu narodzin Chrystusa.
W dniu 17 grudnia 2013 roku na kilka dni przed Wigilią w szkolnym gronie zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe. Tego dnia w świetlicy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie przygotowali konkursowe stroiki świąteczne. Organizatorami konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny byli opiekunowie świetlicy oraz pedagog szkolny. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia, wyobraźni plastycznej i kultywowanie polskiej tradycji świątecznej.
          W warsztatach  uczestniczyły trzyosobowe zespoły reprezentujące gimnazja z Werbkowic, Grabowca, Trzeszczan i Miączyna oraz szkoły podstawowe z Kotlic, Niewirkowa, Zawalowa i Miączyna. Zadaniem uczniów było wykonanie  dowolną techniką w ciągu dwóch godzin zegarowych stroika świątecznego z udostępnionych przez organizatora materiałów. Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokonała oceny stroików wykonanych przez młodzież biorąc pod uwagę:
• oryginalność wykonania,
• stopień wykorzystania elementów,
• estetykę,
a następnie przyznała nagrody w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.
I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej z Niewirkowa. II miejsce przyznano Szkole Podstawowej w Miączynie. III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z  Kotlic. IV miejsce przyznano Szkole Podstawowej z Zawalowa.
I miejsce w kategorii gimnazjum przyznano reprezentacji Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach. II miejsce zajęła grupa z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie. Nagrodę za III miejsce  otrzymała młodzież z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu. IV miejsce zajęła reprezentacja z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Werbkowicach.
Po wręczeniu nagród uczestnicy konkursu, pracownicy i uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy IIIC pod kierunkiem ks. Roberta Fuka.
Następnie wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu młodzieży, która przygotowywała się pod opieką pana Karola Chilewicza.
W dalszej części o zabranie głosu poproszono panią dyrektor Jadwigę Bratkowską, która złożyła świąteczne życzenia wszystkim zebranym.
Na zakończenie głos zabrał ks. Rudolf Karaś, który krótko przypomniał historię Bożego Narodzenia, odczytał fragment Ewangelii, przewodniczył wspólnej modlitwie i poświęcił opłatki.
Tekst: Joanna Cymborska

Fotografie: Wojciech Kapuściński

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 4505
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas Narodowy Spis Powszechny 2021 O nas Polecane strony Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Protokoły z sesji 2018-2023 Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000159958

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009