Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Ślubowanie pierwszoklasistów
w Szkole Podstawowej
w Miączynie.

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2013-10-25

 

 

 

      

Jak ważnym wydarzeniem w życiu pierwszoklasistów jest Ślubowanie Szkolne najlepiej wiedzą chyba tylko oni sami - niedawno byli jeszcze przedszkolakami, a teraz zostali uczniami i to pełnoprawnymi. Przygotowania do tego dnia trwały już od dłuższego czasu. Wychowawczyni klasy pierwszej wraz z dziećmi wytrwale ćwiczyła program artystyczny.   W przygotowania do tego wyjątkowego dnia w kalendarzu szkolnym włączyli się także rodzice naszych pierwszoklasistów. Uroczystość ślubowania w Szkole Podstawowej w Miączynie rozpoczęła się o godzinie 11.00 co prawda nie był to pierwszy dzień nauki w tym roku szkolnym ale z pewnością pozostanie on najważniejszy w pamięci naszych małych żaków. Uroczystość ślubowania rozpoczęła pani dyrektor Bożena Ilczuk, która przywitała bardzo serdecznie wszystkich obecnych na uroczystym apelu. Szczególne słowa skierowała w stronę naszych pierwszaczków, którzy w tym dniu wyglądali wyjątkowo. Nie zabrakło również rodziców naszych małych uczniów, dla których ten dzień z pewnością na długo zapadnie w pamięci. Ten dzień był bardzo ważnym wydarzeniem również dla pani Małgorzaty Dwojakowskiej wychowawczyni naszych pierwszoklasistów. Na uroczystości ślubowania byli obecni - Wójt Gminy Miączyn Józef Długosz, pani Kierownik Samorządowej Jednostki Oświaty w Miączynie Marta Kulibab oraz pani dyrektor Gimnazjum w Miączynie Jadwiga Bratkowska. Pierwszoklasiści oprócz życzeń i gratulacji dostali od władz Gminy szkolne wyprawki.
Prezenty nasi mali uczniowie otrzymali również od przewodniczącej Rady Gminy w Miączynie pani Sylwii Żeromskiej Siwczuk, Rady Rodziców, od pani dyrektor Gimnazjum oraz od przedstawicieli z poszczególnych klas z naszej szkoły.   Kolejnym punktem programu było złożenie uroczystego ślubowania i pasowanie na uczniów przez panią dyrektor. Nasi mali uczniowie przyrzekali wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz godnie ją reprezentować. Zanim jednak uczniowie z pierwszej klasy zostali przyjęci do grona uczniów musieli wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Myślę że jednak  największą przyjemność naszym młodym żakom sprawił poczęstunek przygotowany przez ich rodziców . Pierwszakom życzymy samych szóstek oraz połamania piór.
Tekst Andrzej Kucharz

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 2376
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas O nas Polecane strony Sport Tablica ogłoszeń Wybory do PE 26.05.2019r. Wybory do Sejmu i Senatu 2019r. Wybory samorządowe 21.10.2018r. Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000129241

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.eurzad.eu

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009