Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Piłkarskie wiadomości OLIMPII OLIMPIA MIĄCZYN - TANEW MAJDAN STARY 3:1 (2:0)

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2013-04-29

 

 

 

  

W niedzielne popołudnie piłkarze Olimpii podejmowali ostatni zespół zamojskiej okręgówki, drużynę Tanwi Majdan Stary. Tytuł brzmi "Zgodnie z planem" jednak wcale nie było łatwo, a przeciwnik postawił trudne warunki... W opinii wielu obserwatorów Nasi niedzielni Goście zaprezentowali się znacznie lepiej niż zespół Aleksandrii Aleksandrów, z którym przyszło Nam się mierzyć w środę. Patrząc na grę piłkarzy z Majdanu Starego można zaryzykować stwierdzenie, że Oni jeszcze ostatniego słowa w tej lidze nie powiedzieli... Życzymy im utrzymania w rozgrywkach bo zaprezentowali się z niezłej strony i prowadzili z Nami równorzędną grę.
Pierwszych kilka minut to przewaga Olimpii, z której niestety niewiele wynika. Później do głosu dochodzą Goście i to Oni przez dłuższy czas są stroną przeważającą. Nasza defensywa nie daje się jednak zaskoczyć i sutecznie rozbija ataki Gości. Co by nie napisać to pierwsze 30 min. były fatalne w wykonaniu Olimpii. Dużo niedokładnych podań, głupich strat, brak koncepcji na grę.... Obraz gry w pewnym sensie uległ zmianie w 32 min., kiedy to Lemiecha zagrał daleką prostopadłą piłkę w kierunku bramki przeciwnika. Za podaniem poszedł Omański i głową zdołał przerzucić piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Już 8 min. później kolejny Nasz obrońca popisuje się efektowym podaniem, tym razem Markiewicz. Piękne krosowe podanie na Jachorka, który nie marnuje dogodnej sytuacji i silnym strzałem z lewej strony pola karnego pokonuje golkipiera Gości. Tak kończy się pierwsza połowa, po której można zadać pytanie gdzie są Nasi rozgrywający, skoro gole padają po podaniach obrońców. W drugiej odsłonie do gry wkracza pogoda, która najpierw serwuje Nam rzęsisty deszcz, a następnie porywisty wiatr uniemożliwiający dokładną grę. 61 min. i drużyna Olimpii staje przed szansą na podwyższenie wyniku. Prowadzący to spotkanie Dariusz Kapitan dyktuje rzut karny za faul na Naszym zawodniku, który pewnie na bramkę zamienia Karpiuk. Na tablicy 3:0. Gracze Tanwi jednak się nie poddają i walczą. Jedna z Ich akcji kończy się ostrym wślizgiem Adamczyka w polu karnym gdzie sędzia dopatruje się faulu i wskazuje na rzut karny. Nic z tego.... Zienkiewicz, który w tym dniu zastępuje Szczepaniaka, nie daje się pokonać. Doskonale wyczuwa intencje przeciwnikia i niemal czycha już na piłkę w lewym rogu bramki Olimpii. Za kilka minut kolejny rzut karny przeciwko drużynie Olimpii i tym razem Zienkiewicz już kapituluje. Techniczny strzał w prawy róg bramki i mamy 3:1. Po chwili Goście podwyższają wynik na 3:2 jednak bramka nie zostaje uznana bo sędzia boczny pokazuje pozycję spaloną. I na tym kończymy relację.
Cieszą 3 punkty, jednak gra Naszych piłkarzy w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia. Zbyt dużo niedokładności i niepotrzebnych strat. Trzeba nad tym popracować, ale dziś cieszmy się zwycięstwem, a na trening przyjdzie czas. Przed Nami ciężkie, wyjazdowe spotkanie z Vice liderem z Różańca. Na pewno nie złożymy broni. Jedziemy tam po 3 punkty! W każdym meczu walczymy o 3 punkty!
Skład: Zienkiewicz, Karpiuk, Adamczyk, Lemiecha, Markiewicz (65' Nowak), Łyko, Sobczak, K.Kulas (60' Wasilewicz), Jachorek, Omański (80' Suchowierz), Łyp (70' Chmiel)
Bramki: Omański 32', Jachorek 38', Karpiuk 61' z karnego
Żółte kartki: Łyko, Karpiuk


Autor tekstu:Tymon Zienkiewicz

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 3258
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas O nas Polecane strony Powszechny spis rolny 2020 Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000157852

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.eurzad.eu
gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009