Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Dzieci pamiętają ...

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2011-11-02

 

 

 

   

Dzieci pamiętają ...

             Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii Jest taki dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy, tęsknimy i... odchodzimy. Zgodnie z polską tradycją, to właśnie 1 listopada jest najważniejszym dniem obchodów zadusznych i odwiedzania cmentarzy. Przychodzimy na cmentarz, aby pobyć przez chwilę z tymi, których już z nami nie ma. Dzień Wszystkich Świętych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach.
        Tradycją, a nawet obowiązkiem  szkół w Gminie Miączyn stała się opieka  nad grobami poległych żołnierzy, które znajdują się na cmentarzach  usytuowanych w naszym regionie. Już na kilka dni przed tym świętem dzieci z naszych szkół wraz z opiekunami idą na cmentarze, aby uporządkować żołnierskie mogiły, zanieść kwiaty, zapalić znicze, i przez chwilę pomyśleć o tych którzy oddali życie za wolną Polskę.  Nie możemy zapomnieć o tych, dzięki którym żyjemy w kraju wyzwolonym, w kraju wolnym i niezależnym. Dlatego każdy z nas powinien się pomodlić nad grobami żołnierzy poległych za Ojczyznę, powinien zapalić znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza, w miejscach pamięci narodowej Jest to wspaniała lekcja historii, która na długo zapadnie w pamięciach naszych dzieci.
           Pamięć o poległych żołnierzach powinna być wciąż żywa, dlatego cieszy fakt, że nauczyciele  zaszczepiają w młodym pokoleniu dbałość o historię  przynosząc tym samym zaszczyt całej Gminie. Nauczyciele i wychowawcy przyznają, że nigdy nie było problemu z przekonaniem uczniów do pracy na cmentarzach. Młodzież sama uważa to za swój obowiązek i oddanie czci zmarłym .Dzieci pamiętają również o nieżyjących już nauczycielach którzy przekazywali im swoją wiedzę swoje życiowe doświadczenie oraz uczyli ich poszanowania dla godności osoby ludzkiej.

Zdjęcia zostały wykonane na cmentarzach w miejscowościach: Miączyn, Zawalów, Dub, Horyszów.

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 3953
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas O nas Polecane strony Powszechny spis rolny 2020 Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000157702

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.eurzad.eu
gmina@miaczyn.pl, usc@miaczyn.pl

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009