Aktualności |     Logowanie       |      Szukaj w serwisie       |    
 

 

Dzień Babci i Dziadka w SP Miączyn

Opublikował: Stanisław Kapica
Aktualności 2020-02-19

 

 

 

  


Dzień Babci i Dziadka w SP Miączyn


 
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Miączynie  zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 12.02.2020r. w odbyła się z tej okazji wspaniała środowiskowa impreza w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Miączynie. Przybyły na nią całe rodziny: dzieci, rodzice, babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście. Liczni przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach z poczęstunkiem.Na wstępie dyrektor szkoły pani Jadwiga Bratkowska powitała wszystkich uczestników imprezy. Powiedziała o tym, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie, jak bezwarunkowo je kochają. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiały programy artystyczne.Najmłodsze  3,4,5 i 6 - letnie wystąpiły z przedstawieniem „Królewna Śnieżka”. Dla niektórych maluchów był to pierwszy występ dla tak licznej publiczności.
Piękne występy artystyczne dla swoich dziadków przygotowały klasy I-III.
W większości były to zabawne, a niekiedy bardzo wzruszające wiersze o dziadkach, o ich przeżyciach z młodości.Dzieci zaprezentowały tańce, bajki oraz teleturniej „Familiada”.
Mali artyści w różnych artystycznych formach wyrażali kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia. Z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Po skończonych występach dzieci zaśpiewały wspólnie dla swoich dziadków gromkie 100 lat i obdarowały ukochanych gości upominkami wykonanymi przez siebie.
Następnie głos zabrała jedna z babć dziękując dyrekcji i nauczycielom za przygotowanie dzieci i całej oprawy związanej z Dniem Babci i Dziadka. Życzenia dziadkom złożyła również pani Marta Buczek - przewodnicząca Rady Rodziców.
Pani dyrektor podziękowała nauczycielkom, które przygotowały dzieci: p.Ewie Lachowskiej, p. Alicji Sawulak, p. Małgorzacie Dwojakowskiej, p. Małgorzacie Kamińskiej, p. Marii Brojewskiej, p. Małgorzacie Polskiej, p. Iwonie Komendackiej, za dekoracje p. Agacie Romańskiej i p. Joannie Cymborskiej, oraz za prowadzenie całości imprezy pani Agnieszce Bereżańskiej.
Atmosfera była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Frekwencja dopisała jak co roku. Podziękowania należą się także rodzicom dzieci, a zwłaszcza mamom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji uroczystości.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dziadków jak i dzieci.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom  życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w tym dniu.

Alicja Sawulak,
Ewa Lachowska

 

 

 

 

Wstecz
    Odsłon: 19442
  

 

Twoim zdaniem


Dodaj komentarz

Aktualności Archiwum Druki do pobrania Galeria zdjęć Księga gości Napisz do nas O nas Polecane strony Powszechny spis rolny 2020 Tablica ogłoszeń Wybory Prezydenta R.P. Interpelacje radnych Rada Gminy 2010-2014 Rada Gminy 2014-2018 Rada Gminy 2018-2023 Raport o stanie Gminy Sesje Rady Gminy Uchwały 2010-2014 Uchwały 2014-2018 Uchwały 2018-2023 Drogi Gospodarka odpadami Jednostki Organizacyjne O Gminie Miączyn OSP Oświata Parafie PPWOW PROJEKTY UNIJNE W GMINIE Sołectwa Sport Zarządzanie kryzysowe
       

  Pogoda w Miączynie ...
     
   

       


       
       


       


 


000154532

              


   

Czy podoba Ci się nasz serwis?


Nie
Tak


Głosuj     Wyniki     Inne pytania

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Gmina Miączyn


Miaczyn 107,

22-455 Miączyn

pow. zamojski, woj. lubelskie
 

tel. 84 61-80-005

gmina@miaczyn.eurzad.eu
usc@miaczyn.eurzad.eu

www.miaczyn.pl
 

KONTO BANKOWE
P.B.S.O/Zamość 95 9644 0007 2001 0060 0024 0001
 

Administrator serwisu: Stanisław Kapica

 

Mirosław Kuduk © 2009